Nyomtatványok

Tételek száma: 210

1832 Uj és Ó Kalendárium Kristus Urunk' születése után 1832-dik szökő, az-az, 366 napokból álló esztendőre, melly Erdélyre, Magyar-Országra, és más Tartományokra-is alkalmaztatott Hanckens Bálint folytatása szerént. Kolozsvár, K. Lyceum. Papírkötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, az utolsó három lap és a hátsó borító sérült, a címlap egyik sarka hiányos, a január hónap eleje hiányzik (egy lap), bejegyzésekkel, foltos.
12706.

1832 Uj és Ó Kalendárium Kristus Urunk' születése után 1832-dik szökő, az-az, 366 napokból álló esztendőre, melly Erdélyre, Magyar-Országra, és más Tartományokra-is alkalmaztatott Hanckens Bálint folytatása szerént. Kolozsvár, K. Lyceum. Papírkötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, az utolsó három lap és a hátsó borító sérült, a címlap egyik sarka hiányos, a január hónap eleje hiányzik (...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1833 Pozsony, "Felírás, mellyel a úrbéri törvény cikkelyek őfelsége elibe terjesztetnek", országgyűlési felirat magyar és latin nyelven, 66p
12707.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

12708.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

12709.

1835 Helmeczy Mihály (szerk.): Társalkodó. Tudományos Művészeti 's Mesterségi Tekintetben. I-II. Pest, 1835, Helmeczy Mihály. Negyedik évfolyam,(nem teljes), az első rész 29-52. számok (1-28.,30. hiányzik), valamint a második rész 53-104 számok. Korabeli papírkötésben, a könyv végén betűrendes tárgymutatóval. A 1-28. ás 30. számok az első részből hiányoznak. Az első két lap gyűrött. A 154., és 158...

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

12710.

1843 Pesther Tageblatt. Szerk.: Dr. Saphir Zsigmond. 1843. V. évfolyam, I. félév 1-152. számok. Pest, Landerer és Heckenast. Egészvászon-kötésben, 1915-ből származó ajándékozási sorokkal, német nyelven. 1843-as pesti német nyelvű szépirodalmi hetilap, amely első sorban szépirodalmi és fővárosi híreket, de színházi és művészeti eseményeket is közölt. A lap halladó szellemű vonalat képviselt, ezért ...

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

1848-1948 7 db 1848-as szabadságharccal kapcsolatos újság
12711.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1852 A Dunagőzhajózási Társulat DDSG gőzösök menetei / DDSG schedule. Körbevágva, kartonra ragasztva  20x32 cm
12712.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1857 Dunai utas gőzhajó menetrend. Kivágás kartonon 13x22 cm + 2 hajózással kapcsolatos nyomtatvány
12713.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
9

cca 1860 Sopron, Seltenhoffer harangöntő és tűzoltószergyár 2db képes hirdetménye magyarul és németül szép állapotban 31x45 cm
12714.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1863 Kecskemét Bogár betyár elítéléséről szóló hirdetmény 23x31 cm
12715.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
19

1876-1883 Vegyes folyóirat tétel, 6 db:   1876 Képes Néplap és Politikai Hiradó. Mulattató és tanulságos ujság a magyar nép számára. IV. évf. 1. szám, mutatványszám, 1876. január 1. Bp., Franklin-Társulat-ny., 8 p. Korabeli reklámokkal.  1876 Közegészségi Lapok. III. évf. 28. szám, 1876. február 15. Főmunkatársak: Dr. Kelen József, Dr. Tóthfalusi Gyula. Szerk.: Széll Lajos. Bp., Hunyadi Mátyás-ny., 37-48 p. Két gyűrött lappal. Benne Deák Ferenc halálhírével. Korabeli reklámokkal.  1881 A Színpad. XIII. évf. 20 sz.,1881. szept. 16. Szerk.: Rajkay F. I. Bp., Fanda József, 81-84 p.  1882 Vasuti és közlekedési közlöny. XIII. évf. 146. sz., 1882. december 8. Bp., Pesti Könyvnyomda Rt., 887-894 p. Részben felvágatlan példány.   1883 Az Építésipar. Műszaki hetilap. VII. évf. 2-315. sz. 1883. Január 14. A kiadótulajdonosok képviselője: Pártos Gyula. Szerk:: Ney Béla. Bp., Fanda József, 9-16 p. Korabeli reklámokkal. Benne a 12. oldalon az Ybl-album táblájával, felvágatlan példány.  1883 Központi Értesítő. Kiadja a Földmívelés-, Ipar- és Kereskedelmi M. Kir. Ministerium. VIII. évf. 6. sz., 1883. Január. 21. Bp., Légrády-ny., 4 sztl. lev.   Többségében jó állapotban.
12716.

1876-1883 Vegyes folyóirat tétel, 6 db: 1876 Képes Néplap és Politikai Hiradó. Mulattató és tanulságos ujság a magyar nép számára. IV. évf. 1. szám, mutatványszám, 1876. január 1. Bp., Franklin-Társulat-ny., 8 p. Korabeli reklámokkal. 1876 Közegészségi Lapok. III. évf. 28. szám, 1876. február 15. Főmunkatársak: Dr. Kelen József, Dr. Tóthfalusi Gyula. Szerk.: Széll Lajos. Bp., Hunyadi Mátyás-ny....

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

12717.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft