1832 Uj és Ó Kalendárium Kristus Urunk' születése után 1832-dik szökő, az-az, 366 napokból álló esztendőre, melly Erdélyre, Magyar-Országra, és más Tartományokra-is alkalmaztatott Hanckens Bálint folytatása szerént. Kolozsvár, K. Lyceum. Papírkötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, az utolsó három lap és a hátsó borító sérült, a címlap egyik sarka hiányos, a január hónap eleje hiányzik (...
1835 Helmeczy Mihály (szerk.): Társalkodó. Tudományos Művészeti 's Mesterségi Tekintetben. I-II. Pest, 1835, Helmeczy Mihály. Negyedik évfolyam,(nem teljes), az első rész 29-52. számok (1-28.,30. hiányzik), valamint a második rész 53-104 számok. Korabeli papírkötésben, a könyv végén betűrendes tárgymutatóval. A 1-28. ás 30. számok az első részből hiányoznak. Az első két lap gyűrött. A 154., és 158...
1843 Pesther Tageblatt. Szerk.: Dr. Saphir Zsigmond. 1843. V. évfolyam, I. félév 1-152. számok. Pest, Landerer és Heckenast. Egészvászon-kötésben, 1915-ből származó ajándékozási sorokkal, német nyelven. 1843-as pesti német nyelvű szépirodalmi hetilap, amely első sorban szépirodalmi és fővárosi híreket, de színházi és művészeti eseményeket is közölt. A lap halladó szellemű vonalat képviselt, ezért ...
1876-1883 Vegyes folyóirat tétel, 6 db: 1876 Képes Néplap és Politikai Hiradó. Mulattató és tanulságos ujság a magyar nép számára. IV. évf. 1. szám, mutatványszám, 1876. január 1. Bp., Franklin-Társulat-ny., 8 p. Korabeli reklámokkal. 1876 Közegészségi Lapok. III. évf. 28. szám, 1876. február 15. Főmunkatársak: Dr. Kelen József, Dr. Tóthfalusi Gyula. Szerk.: Széll Lajos. Bp., Hunyadi Mátyás-ny....
cca 1880 Magától kapcsolódó, oldalról kikapcsolható vasúti kocsi kapcsolás. 3 db nagyméretű litografált ábra. 42x35 cm - 64x38 cm / Railway coaches coupling plans 3 large lithos