Dr. Nógrády László: A mese. I. kötet. Gyermektanulmányi könyvtár. Bp., 1917, Magyar Gyermektanulmányi Társaság, XI+232+XXXII p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval. Felvágatlan példány.
Veres Péter: Mit ér az ember, ha magyar. Levelek egy parasztfiúhoz. Bp., (1941), Magyar Élet. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes papírborítékkal, a hátsó papírboríték hiányzik,, az elülső része részben elvált a borítótól, a címoldaltól a 14-ig oldalig a lapok kijárnak.
Németh László: A minőség forradalma. (-II. kötet (Egyben.) I. kötet: Európa. II. kötet: Új enciklopédia felé. Bp., 1943, "Magyar Élet". Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Czuczor [Gergely] költeményei. I. és III. kötet. Pest, 1858, Heckenast, 226+VIII+4+227 p. Átkötött félvászon-kötés, az I. kötet hiányos, a címkép, a címlap a XXVIII oldal hiányzik.
Eötvös Károly munkái sorozat két kötete (III-IV. kötetek): A két ördög vára és egyéb elbeszélések. Aki örökké bujdosott és egyéb elbeszélések. Bp.,1901-1904, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.