Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Fordította: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. Mir. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, folttal a papírborító gerincén, jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli félvászon kötésben.
Martin, F.:Naturgeschichte für die Jugend beiderlei Geschlechts. Mit 262 Abbildungen auf 32 Tafeln.
Stuttgart, 1864. Schmidt & Spring, 32 színezett fametszetes táblával. Korabeli félvászon kötésben, néhány lap foltos, egyébként jó állapotban. / With 32 colored woodcuts. In half linen binding, in good condition
Vángel Jenő]: Állatok képes természetrajza. Az ifjuság számára.
Bp. [1902]. Athenaeum. 2 sztl. lev. 449 l. 23 t. (színes lithográfiák).. Gazdag szövegközti képanyaggal. A 23 táblával komplett! Festett, javított egészvászon-kötésben, az eredeti borító felhasználásával.
Büchner Lajos: Erő és anyag. Tapasztalati természetbölcsészeti tanulmányok. Közérthető modorban. Fordította Láng Lajos. Lipcse-Bp.,1875, Thomas Tivadar-Rosenberg Testvérek, XXXVI+218+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, de egyébként jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza.. I. kötet. Általános rész. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal és térképmelléklettel. Nagybecskerek, 1893, Pleitz Fer. Pál. Korabeli félvászon kötésben.
ÁTI kisatlasz. Földrajzi leírás, statisztikai adatok, 56 sokszínű és 155 szövegközti térkép, névmutató 30 ezer helynévvel. Bp., 1934, Magyar Királyi Állami Térképészet. Vászonkötésben, kopottas állapotban.