Carlyle: A francia forradalom története I. kötet: Fordította: Baráth Ferenc. Bp.,é.n., Révai. Második kiadás. Aranyozott egészvászon-kötés, a hátsó szennylapon ceruzás jegyzettel.
"Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből. Szerk.: Horváth Miklós. Bp., 2003, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Marczali Henrik: Mária Terézia 1717-1780. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1891, MTA. Reprint! (Bp., 1987). Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, papír védőborítóval, jó állapotban.
Simon Zoltán: Dicsőség a sasnak és az égnek. A magyar nép eredete és története Szent Istvánig. Vancouver, 1978, Szerzői kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőfóliában, dohos.
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.