Tarczay Gizella: Bolgár földön. Földrajzi regény a magyar ijfúság számára. Budapest, 1936, Stephaneum Nyomda Rt., Kiadói illusztrált félvászon kötés, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, számos képpel, valamint két térképpel illusztrálva.
Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. A kötése sérült, pár lap kijár.
Ferdinand Ossendowski: In den Dschungeln der Wälder und Menschen. Frankfurt A.M., 1924, Frankfurter Societäts-Druckerei. Kiadói kopottas félvászon-kötés.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben, Jó állapotban
Hohe Tatra mit den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkarpathen. Berlin, 1931, Grieben Verlag (Grieben Reiseführer 47). Számos térképmelléklettel. Papírkötésben, gerincén apró sérüléssel, jó állapotban.
Karl Baedeker: Unteritalien, Sizilien, Sardinien, Malta, Tripolis, Korfu. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1936, Verlag von Karl Baedeker, LXXVIII+530 p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. A borító némileg kopott. Az előzéklap ceruzával firkált. / Cloth binding, in german language.