Brózik Károly: Kolumbus Kristóf. Amerika fölfedezése.
Az ifjuság számára szerk. ~ Budapest, 1902. Lampel R. [4] 230 [6] p. Kiadói, festett és aranyozott egészvászon-kötésben, a hátsó borítón található kis kopástól eltekintve jó állapotban.
Przsevalszkij, Mikhájlovics Nikoláj: Zájzánból Khámin át Tibetbe és a Sárga folyó forrásvidékére.
Przseválszkij Mikhájlovics Nikoláj orosz ezredes harmadik utja Közép-Ázsiába. Oroszból dolgozta [fordította:] Csopey László. Budapest, 1884. Franklin-Társulat. 495 l. Kiadói, kopott egészvászon kötésben, laza fűzéssel, festett lapszélekkel.
Illustrierter Führer durch Dalmatien. (Nebst Abbazia und Lussinpiccolo.) Längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den Ionischen Inseln. A. Hartleben's Illustrirter Führer Nr. 12. Wien-Pest-Leipzig, 1902, A. Hartleben's Verlag,XVI+176 p.+XI térképpel. Ötödik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, foltos borítóval, kissé foltos lapszélekkel, a hátsó szennylapon ceruzás bejegyzéssel, német nyelven.
Dr. vitéz Vásárhelyi Boldizsár: Vízi úthálózatunk mai helyzete. Bp., 1936, Stádium. Kiadói papírkötésben. Különlenyomat A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Közlönyéből. A szerző által dedikált.
Kikli Tivadar: Magvetés. Az Egri Érseki Fiú Felsőkereskedelmi, kereskedelmi középiskola története 1921-1948. Eger, 1991, A Felsőkereskedelmi és Közgazdasági Iskola Baráti Köre. Papírkötésben, jó állapotban.
Dr. Winkler Gábor: Győr 1939-1999. Győr,1999, Műhely. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva, magyar, angol és német nyelven.
Kovaltsik Sándor: Utazásaim, külföldi élményeim. Amíg a Piccoloból szakember lesz. Budapest, 1931, Fortuna nyomda, 94+16 p. Kiadói fűzött kartonborítóban, a gerince részben elvált a borítótól, a borító foltos, szövegközti képekkel gazdagon illusztrált, felvágatlan példány.