Kultura és Tudomány sorozat 3 kötete.
Kant-breviarium. Kant világnézete és életfelfogása. Összeállította Dr. Gross Félix. Fordította Dr. Polgár Gyula. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos borítóval. Első kiadás.
Wilhelm Bölsche: A természettudomány fejlődésének története. I-II. Fordította Schöpflin Aladár. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés. Első kiadás.
Dr. Bloch Mór: A magyar és német nyelv nélkülözhetetlen kiegészítő-szótára. Magában foglaló az iodegenszókat és az eredeti magyar szólásmódokat is. I-II. kötet Magyar-német, német-magyar rész. (Egybekötve.) Pest, 1946, Geibel Károly. Korabeli kopottas félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
Meyers Großes Konversations-Lexikon 1-22. kötet. Leipzig-Wien, 1907-1910, Bibliographisches Institut. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, változó állapotban, a gerincek és a borítók kopottasak, az 1. és 21. kötet gerince kissé sérült, német nyelven./ Half-leather-binding, with gilded spine, with spotty spines and covers, in German language.
Meyers Großes Konversations-Lexikon 1-23. kötet. Leipzig-Wien, 1907-1912, Bibliographisches Institut. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval és sérült gerinccel, a II. kötet sérült, német nyelven./ Half-leather-binding, with gilded spine, with worn cover, and damaged spine, the II. volume's cover damaged, in German language.
Magyar Hírmondó sorozat 3 kötete:
Höhnel Lajos: Teleki Sámuel gróf felfedező útja Kelet-Afrika egyenlítői vidékein 1887-1888-ban. I-II. kötet.
Magyar Erato. Válogatta és sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket írta Réz Pál. Gyulai Líviusz illusztrációival.
Bp., 1984-1986, Magvető. Kiadói kartonált papírkötésben.