Somlyó György: Mesék a mese ellen. Költemények prózában. Bp., 1967, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált Deutsch Aladár (1899-1973) főorvosnak.
Ó, én édes hazám, te jó Magyarország. Válogatás Balassi Bálint énekeiből. Születésének 450., halálának 410. évfordulóján. Bp., 2004, Magyar Egyetemi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (1000/483.) példány. CD melléklettel.
Vegyes könyvtétel, 6 db:
Quintus Horatius Flaccus összes versei. Bp., 1961, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, latin és magyar nyelven.
Xenophón: Kürosz nevelkedése. Anabázis. Bibliotheca Classica. Bp., 1979, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
Miccoló Machiavelli: Il Principe. Milano, 1950, Rizzoli. Kiadói papírkötés, olasz nyelven.
Die Vorsokratiker I-II. Milesier, Pythagoreer, Xenophanes, Heraklit, Parmenides. Stuttgart, 1999, Reclam. Kiadói papírkötés, görög és német nyelven.
Aristoteles: Poetik. Leipzig, 1979, Reclam. Kiadói papírkötés, görög és német nyelven.
Vegyes könyvtétel, spanyol nyelv és szótár témában, 3 db:
Dorogman György: Spanyol-magyar kéziszótár. Diccionario Espanol-Húngaro. Szeged,2002, Grimm. Második, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, spanyol és magyar nyelven. Jó állapotban.
Duden-Oxford magyar-spanyol, spanyol-magyar képes szótár. Bp., 1997, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, spanyol és magyar nyelven. Jó állapotban.
Lengua Espanola - Intermedio. Madrid, 2001, SM Dictionarios. Kiadói nylon-kötés, spanyol nyelven. Jó állapotban.
Vörösmarty-album. A költő életrajza és válogatott versei. Szerk.: Salusinszky Imre. Bp., 1909, Wodianer. Enyhén kopott, díszes, aranyozott, festett vászonkötésben, egyébként jó állapotban.