Gárdonyi Géza munkái, 3 kötet:
Szunyoghy miatyánkja. Második kiadás. Jó állapotban.
Arany, tomjén, mirha. Legendák, evangéliumi álmok. Második kiadás. A hátsó szennylap hiányzik, a kötés sérült, a borító elvált a gerinctől, de a könyvtest egyben van.
A bor. Falusi történet 3 felvonásban. Hatodik kiadás. Jó állapotban.
Dante, é.n, Dante. Kiadói egészvászon-kötés.
Kisfaludy Károly Minden Munkái V. Budapest, 1893, Franklin-Társulat. Hetedik bővített kiadás. Kiadói egészvászon. Kiadói festett aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, ex libris-szel.
Apuleius: Az aranyszamár. Fordította Révay József. Bp., 1924, Genius. 294 p. Korabeli jó állapotú félbőrkötésben. A könyv 1500 sorszámozott példányban jelent meg, az újrakötéskor ezt a sorszámot kihagyták a kötetből.
Vérző Magyarország. Magyar írók Magyarország területéért. Szerk.: Kosztolányi Dezső. Jeges Ernő illusztrációival. Budapest, é.n. [1920], Pallas, 236 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, valamint egy kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, a borítója szakadozott, foltos, hátsó borítón ceruzás jegyzetekkel.
A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,[1895], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 6+CXXVI ( helyesen:63)+1508 (helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási sorokkal, de belül jó állapotban.
Gaal Mózes: Kenyér és becsület. Bp., 1913, Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott, piros egészvászon-kötés, kopottas borítóval, az utolsó lap és a szennylap kijár.
Gaal Mózes: Hősök regéje. Első rész: Achilles haragja. Második rész: A bujdosó király. Egy kötetben. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1927], Singer és Wolfner. Két színes egészoldalas címképpel, egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kis folttal az elülső kötéstáblán.
Közel 100 darabos dedikált könyv-gyűjtemény. Magyar költők és írók 1945-2000 között megjelent kötetei, mind dedikálva. Mind különböző. Érdemes megnézni!
József Attila Kiszombori versesfüzet 1922.: József Attila Kiszombori versesfüzet 1922. (Hasonmás-kiadás)+Stoll Béla,Tóth Ferenc: József Attila kiszombori versesfüzetéről. A Makói Múzeum Füzetei 88. Makó, 1997, József Attila Múzeum. Kiadói papírmappában, kissé viseltes papír mappában, de belül jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.