Maria Ziółkowska: Doktor Esperanto. Warszawa, 1959, Wiedza Powszechna. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, eszperantó és lengyel nyelven./ Linen-binding, in paper cover, in Esperanto and Polish language.
Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. (Szemelvények.) Magyar Irodalmi Ritkaságok XXXIII. szám. Bp., 1935, Baár-Madas Református Leánynevelőintézet, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés.
Ady Lajosné: Az ismeretlen Ady. Akiről az érmindszenti levelesláda beszél. Bp., 1942, Béta. 412 p., 14 t. (8 levélen, 2 mell. kihajtható). Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Ady emlékfüzet a zilahi és érmindszenti ünnepekről 1924 július 20. és 21. Összeállította Nagy Sándor a Szilágyság irodalmi szerkesztője. Zilah, 1924. Seres Samu. 79p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben
Németh László: A minőség forradalma. (-II. kötet (Egyben.) I. kötet: Európa. II. kötet: Új enciklopédia felé. Bp., 1943, "Magyar Élet". Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Czuczor [Gergely] költeményei. I. és III. kötet. Pest, 1858, Heckenast, 226+VIII+4+227 p. Átkötött félvászon-kötés, az I. kötet hiányos, a címkép, a címlap a XXVIII oldal hiányzik.
Eötvös Károly munkái sorozat két kötete (III-IV. kötetek):
A két ördög vára és egyéb elbeszélések.
Aki örökké bujdosott és egyéb elbeszélések.
Bp.,1901-1904, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.