Fodor László: Novemberi vándorok. (Novellák.) Békéscsaba, 1917, Tevan. Kiadói papírkötés, a borítója megviselt, a gerince sérült, javított, cellux-szal ragasztott, de belül jó állapotban.
Madarász Emil: Terülj kendő. Bp., 1955, Móra. Réti György rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően szép állapotban.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
Frajerman: A halász fia és más elbeszélések. Fordította Faragó László. Intézményi bélyegzővel.;Bazsov: A titok. Fordította G. Beke Margit. Bp., 1950-1956, Magyar-Szovjet Társaság Kiadója Új Magyar Könyvkiadó. Szövegközti rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány rajzot kiszíneztek.
Vegyes ifjúsági és mese könyvtétel, 3 db:
(Ethel Lilian )Voinich: Bögöly. Fordította Gergely Ilona. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Mogilevszkaja: A pintyőke. Fordította Kertész Erzsébet. A belső rajzokat Klementyev, a borítót F. Győrffy Anna rajzolta. Bp.,é.n., Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval.
Móricz Zsigmond: A nehéz kétgarasos. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
Az aranylánycon függő kastély. Francia, olasz, spanyol, portugál mesék. Válogatta, szerkesztette, az utószót írta Dömötör Tekla. Heinzelmann Emma rajzaival. Bp., 1977, Móra. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés.
Vegyes könyvtétel, 3 db:
Varga Balázs: Társasjátékok könyve. Illés Árpád rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, egy kiszínezett szövegközti ábrával.
Josef Stefan Kubin: Az ördög és az adószedő. Fordította Cséfalvay Eszter. Illusztrálta Adolf Zábransky. Pozsony, 1974, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóval.
Walter B. Gibson: Csodák könyve, avagy vigyázat csalók! Fordította Gálvölgyi Judit. Bp., 1968, Sport. Kiadói kartonált papírkötés.