Dr. Siklóssy László: A régi Budapest erkölcse. I. kötet. A magyar középkor erkölcse. Bp. 1922, Táltos, 207 p. Átkötött modern műbőr-kötés, az eredeti borítót bekötötték, az utolsó lap, és a bekötött hátsó borító javított.
Dr. Nógrády László: A mese. I. kötet. Gyermektanulmányi könyvtár. Bp., 1917, Magyar Gyermektanulmányi Társaság, XI+232+XXXII p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval. Felvágatlan példány.
Veres Péter: Mit ér az ember, ha magyar. Levelek egy parasztfiúhoz. Bp., (1941), Magyar Élet. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes papírborítékkal, a hátsó papírboríték hiányzik,, az elülső része részben elvált a borítótól, a címoldaltól a 14-ig oldalig a lapok kijárnak.
Tóth Kálmán (1831-1881): Tóh Kálmán költeményei. Kiadta Nagy Ignác. Pest, 1854, Beimel J. és Kozma Vazul, 1 t.+184+6 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Tóth Kálmán költő, dráma- és újságíró, politikus, MTA tag verseskötete. Ritka! Első kiadás.
Arany János és Petőfi Sándor levelezése. Bp., 1894, Ráth Mór, XVI+221+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, aláhúzásokkal. Első kiadás.
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, két kötetben tulajdonosi névbélyegzővel. Jó állapotban.
Magyar Lexikon 1-10,17. kötetek. Bp., 1880-1888, Rautmann Frigyes-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.-Wilckens és Waidl. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a borítója kopott, foltos, néhány kötet fűzése laza, egy-két lap a kötetekből kijár. A 17. kötet rossz állapotban, a gericne sérült,a gerince és a borítója kopottas, a fűzése laza, kijáró, sérült lapokkal, hiányos.
A Pallas Nagy Lexikona közvetlen előzménye.Rautmann Frigyes és Somogyi Ede szerkesztésében jelent meg. Az első magyar lexikon, amely már címében is lexikon, jóllehet az alcímben rögtön ismét felbukkan az enciklopédia kifejezés is.
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16. kötetek. Budapest, 1893-1897, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, kopottas, néhol sérült gerincekkel, de belül alapvetően jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.