Arany János: Rege a csodaszarvasról. Szőnyi Gyula rajzaival. Bp., 1959, Minerva. Kiadói spirálkötésben, rossz állapotban, kopottas, viseltes borítóval, a spirálkötés sérült, a fekete-fehér illusztrációkat kiszínezték.
Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. I. kötet A csodaszarvas. Illusztrálta Reich Károly. Bp.,1987, Könyvértékesítő Vállalat-Móra. Kiadói kopottas félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott papírborítóval.
Kardasova: A kis Rob. Fordította Gáspár Endre. Az illusztrációk N. Cejtlina rajzai nyomán készültek. Bp., é.n.,Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a fűzése laza, az előzéklapok hiányoznak, a hátsó kötéstáblán firkával.
M(ária) Duricková: Téli mese. Télapó a gyerekeknél. S. Cpin rajzaival. Átköltötte Vajda Endre. Bp.-Pozsony, 1955, Ifjúsági Könyvkiadó-Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.