Az Erdélyi Helikon íróinak anthologiája 1924-1934. Szerk.: Kovács László. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Pulszky Ferenc: Ábránd és valóság. I-III. rész. I.: Mese a csillagfiról és a királyfiról. II. rész: Jellemrajzok Eötvös, Széchenyi, Deák, Dessewffy Aurél. III: rész: Utivázlatok. Visszaemlékezések. Nemzeti könyvtár XL. kötet. Bp., é.n., Aigner Lajos, 8+IV+204+2+132+2+239 p. Később átkötött félvászon-kötés, a három rész egybekötve, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos Kiadása. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Átkötött egészvászon kötés. Jó állapotban.
B. Csűrös Emilia: Hadik András népe. Györgyfi György rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Ritka!
Ilyés Gyula összegyűjtött versei. Bp., 1940, Nyugat. Kiadói egészvászon-kötés, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével és névbejegyzésével a címlapon (Sinkó).
Ujabb Nemzeti Dalkönyvecske. Összeállította: Radó Antal. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XVIII+431 p. Második, módosított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopással a borító sarkain és a gerincen, kissé laza fűzéssel.
Radó Antal: Firdusziból. Feridún és fiai. Bp., é.n. ,Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XXIII+125+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, foltos borítóval.
Szász Károly kisebb műfordításai III. kötet. Német,francia, angol s vegyes költők. Bp., 1873, Ráth Mór, VII+361+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,aranyozott lapélekkel, a borító alsó sarkai kissé kopottas, kissé fakó, kissé sérült gerinccel, az elülső és hátsó előzéklapokon bereagasztott címkékkel.
Kerényi Frigyes (Vidor Emil): Költemények. Pest, 1844, Landerer és Heckenast, 188+6 p. Első kiadás.
Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, foltos lapokkal, a címlap hátoldalára beragasztott árnyképpel.
Kerényi Frigyes (1822-1852), a fiatalon elhunyt költő első verseskötete. A Petőfi által alapított Tízek Társasága tagja, a költő barátja volt. Versei számos korabeli lapban megjelentek, 1844-ig Vidor Emil álnéven publikált.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.