Weber, Max: Gazdaság és társadalom. A megértő szociológia alapvonalai. 1. köt.: Szociológiai kategóriatan. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
P.-F. Le Play: La Réforme Sociale. Bulletin, de La Société D'Économie Sociale et des Unions de La Paix Sociale. Párizs, 1906, Secrétariat de La Société D'Économie Sociale, 204 p. Korabeli félvászon-kötés, francia nyelven. / Contemporary half-linen-binding, in French language.
Dr. Varjas Sándor: Az álomról. Freud álomelmélete. Modern könyvtár 256-258. sz. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, 66-79. oldalak között kijáró lapokkal, nyomdahibás lapokkal.
Ollendorff H. G.: Franczia nyelvtan. Ollendorff H. G. uj rendszere, mely szerint mindenki egy nyelvet hat hónap alatt irni és beszélni megtanulhat. A francia nyelvtanuláshoz alkalmazva magán- és nyilvános tanításra. Átdolgozoták Salamin testvérek. Pest, 1871, Lauffer Vilmos. Második javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal, egykorú bejelölésekkel, francia és magyar nyelven.
Pugin Leo: Franczia nyelv rendszeres tankönyve.(Franczia-magyar és magyar-franczia szótárral.) I. kötet. A polgári iskolák és középtanodák számára. Bp., 1876, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), VII+324 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, a borítója részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Dr. Fellner Frigyes: A nemzetközi fizetési mérleg és alakulása Magyaroszágon. Magyar Közgazdasági Könyvtár. Bp., 1908, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal.
Vandervelde Emil: A kollektivizmus és az ipar evoluciója. Fordították: Dr. Wildner Ödön és Zalai Béla. Bp., 1908, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, néhány ceruzás aláhúzással.