Cs. Gergely Gizella-Haáz Sándor: Udvarhelyi varrottasok. Szentimrei Judit előszavával. Bukarest, 1977, Kriterion, 31 p.+57 t. Kiadói félvászon mappában, kopottas mappával, de egyébként jó állapotban.
VEB Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen. DDR. Dresden, é.n., Selecta-Druck. Fekete-fehér fotókkal, egy oldal védjegyekkel. Kiadói papírkötés német nyelven. Benne négy porcelánokról készült modern képeslapokkal.
Adolf Brünning: Porzellan. Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin. Berlin, 1914, Georg Reimer. Rengeteg illusztrációval, két védjegyeket tartalmazó táblával. Kiadói egészvászon-kötés, német nyelven.
Emil Preetorius: Chinesische Holzschnitte. Insel-Bücherei Nr. 164. Lepizig, 1958, Insel-Verlag. Kétoldalas és egy egészoldalas illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven.
Sikota Győző: Hollóházi kerámia. Bp.,1961, Műszaki. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva, egy oldalon porcelán védjegyekkel. Kiadói papírkötés. Megjelent 1600 példányban.
Robert Schmidt: Das Porzellan als Kunstwerk und Kulturspiegel. München,(1925), F. Bruckmann, 261 p. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, német nyelven.
Ruzicska Ilona: A magyar porcelán. A borító rajzát Dallos Hanna, fotókat Haár Ferenc készítette. Mihalik Sándor előszavával. Officina Képeskönyvek. Bp.,1939, Officina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, két oldalon porcelán védjegyekkel. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis folttal, a kötése részben sérült, szétvált, papír védőfóliával.
Kono Bairei: Seidenschwanz und Orchidee. Japanische Meisterholzschnitte mit naturkundlichen Erläuterungen. Leipzig, 1958, Prisma,VI+68+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, német nyelven. 48 oldalon egészoldalas illusztrációkkal madarakról. Kono Bairei (1844-1895) neves japán festő, madarakat és virágokat ábrázoló munkásságáról szóló könyv. A madár-virág kompozíció (kachoga) k...