Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. IV. rész. Hitel-, kereskedelmi és ipari törvények. Bp.,1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült gerinccel.
Az egyházpolitikai törvények végrehajtására vonatkozó rendeletek. Kiegészítve az idézett törvényekkel és rendeletekkel. Hozzákötve: 1894: XXXI. tcz. A házassági jogról. Kiegészítve a vonatkozó törvényekkel és betűrendes tárgymutatóval. +1894: XXXII. tcz. Az állami anyakönyvről. Kiegészítve a vonatkozó törvényekkel és betűrendes tárgymutatóval. Bp.,1895, Eggenberger, (Hoffmann és Molnár), 338+54+11...
A magyar büntető törvények határozmányai a vasutak- és távirdákra vonatkozólag. Bécs, 1881, Osztrák Államvaspálya-társulat. Sérült gerincű papírkötésben.
Émile de Laveleye: A tulajdon és kezdetleges alapjai. II. kötet. Fordította: Dr Bartha Béla. Bevezetéssel ellátta: Dr. Pulszky Ágost. Bp.,1898, MTA, 315+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, hiányzó elülső előzéklappal, kissé laza fűzéssel, az utolsó lap és a hátsó szennylap foltos.
Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen összeállította: Dárday Sándor. Hetedik rész. Bp.,1897, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, foltos, kissé sérült borítóval, de egyébként jó állapotban.
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy I-II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) I. kötet.: A közegészségügyi törvény I. részének I-XII. fejezete. II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar ...
Belügyi közlöny. 1897. Szerk.: Dr. Némethy Károly. II. évfolyam. Kiadja Magyar Királyi Belügyminisztérium. Bp., 1897, Légrády, XXXVI+576 p. Korabeli félbőr-kötés, kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Benne 1896-ra, a Millennium évére, vonatkozó rendeletekkel is.
Az 1920. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1920, Tisza Testvérek, Pesti Könyvnyomda Rt., XIV+384 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzővel, belül jó állapotban.
Az 1936. évi törvények gyűjteménye.+ Az 1937. évi törvények gyűjteménye. (Egybekötve.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1940, Kókai Lajos, Stádium Sajtóvállalat Rt.,XXXII+717+XXIV+390 p. Második hivatalos kiadás. Átkötött félvászon-kötés. M. Kir. Belügyminister bélyegzéssel.
Az 1946. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1946, Athenaeum, XI+98 p. Átkötött félvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás beírással, névbejegyzéssel, Magyar Belügyminiszter bebélyegzéssel.
1912. évi törvénycikkek, az összes élő törvények tárgymutatójával. Codex Hungaricus. Bp., 1913, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer N.-kötés, kissé kopottas borítóval, a gerincen Grill K. Könyvkiadó Vállalata felirattal. Jó állapotban.
Az 1898-dik évi törvények gyűjteménye. Bp., 1898, Országos Törvénytár Szerkesztősége., Pesti Könyvnyomda Rt., LX+433 p. Első kiadás. Átkötött gerincű félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval. A címlapon "Magyar Királyi Belügy Minister" bélyegzővel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.