P. R. S. Moorey: Bibliai tájak. A múlt születése. Fordította: Rakovszky Zsuzsa. Bp.,1984, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Képes Krónika. Fordította: Bellus Ibolya. A kísérőtanulmányokat Dercsényi Dezső, Kristó Gyula, Csapodiné Gárdonyi Klára. A jegyzeteket Kristó Gyula írta. Pro Memoria. Budapest, 1986, Európa. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés. Zolnay László: A budai vár. Gondolat zsebkönyvek. Bp.,1981, Gondolat. Kiadói papírkötés. Francis Watson: Medici Katalin élete és kora. Fordított...
Rambaud Alfréd: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. I. kötet. Fordította: Laukó Albert. Bp., 1890, MTA. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, három térképpel, márványozott lapélekkel.
Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) II. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1903, MTA. Kiadói aranyozott gerincű zöld egészvászon-kötésben.