Dr. Borai Ákos: A bonyhádi járás ipara. Iparföldrajzi tanulmány. Pécs, 1900, MTA Dunántúli Tudományos Intézete-Tolna Megyei Tanács VB., (Pécsi Szikra Nyomda-ny.) Kiadói kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel. Megjelent 550 példányban.
Dr. Kicsi Sándor - Szacsvay Imre: Erdélyi utakon I.-III. kötet. I. kötet: Nagyváradtól a Hargitáig. II. kötet: Csíkszék meg Háromszék. III. kötet: Brassótól Nagyenyednek. Budapest , 1988-1989, Officina Nova. Kiadói egészvászon, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány, fekete-fehér fotókkal.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sorozat hat kötete: Baktay Ervin: Hindusztán. Kertész Róbert: Feltámad a félhold. Az ébredő iszlám nemzetei. II. kötet. Sven Hedin: A selyem útja. Fordította: vitéz Mezey Dénes. I-II. kötet. Ligeti Lajos: Afgán földön. Dr. Keöpe Viktor: Titokzatos Kína. Bp.,én., Franklin-Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, megviselt állapotban, a borítók kopottak, foltosak, a...