Dr. Czaich Árpád Gilbert-Fráter Aladár: X. Pius pápa életének és uralkodásának története napjainkig. Bp., 1907, Athenaeum. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói festett egészvászon kötés, sérült gerinccel, kijáró címképpel.
Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p. Korabeli papírkötés, kissé folto...
Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal....
Modersohn Ernő: Az ördög igézetében. Kassa,[1942], Wiko-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, kis folttal. Könyv az ördögi mesterségekről, és az azoktól való megszabadulásról.
Székely István: Zsoltár könyv 1548. Bibliotheca Hungarica Antiqua. Bp.,1991, Argumentum - MTA Irod. Tud. Int. Kiadói egészműbőr-kötés. Kísérőfüzet nélkül. Facsimile kiadás. Jó állapotban.
Deáky Gedeon: Tisztelet oltárja, mellyet Hetedik Pius római pápa Ő szentségének halhatatlanítására, ... 's a' szenyvedésekben, és a' frantzia fogságban ki mutatott keresztyén kegyességének, 's álhatatosságának örökösítésére, a' magyar hazában fel állított Deáky Gedeon református prédikátor. [Pozsony] Po'sonban, 1814. Snischek Károly Gáspár ny. 1 t. (rézmetszetű címkép) + XII + 110 p. Belső címlap...
Dr. Bedy Vincze: Győr katolikus vallásos életének multja. Győregyházmegye multjából V. szám. Győr, 1939, Győregyházmegyei Alap Nyomdája. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
Szalay Imre: Magyar egyházi beszédek' gyűjteménye VI. Pest, 1843, Esztergami K. Beidel József kiadása. Korabeli, gerincén sérült-hiányos félbőrkötésben. Korábbi tulajdonosi pecséttel.
Kálvin János: A római levél magyarázata. Református egyházi könyvtár XXVI. kötet. Fordította: Rábold Gusztáv. Bp., 1954, Magyar Református Egyház,(Baranyamegyei Szikra Nyomda, Pécs), XVI+324+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval. A nagygéci ref. egyház bejegyzésével, és pecsétjével.
Catalogus Bibliothecae Joannis Cardinalis Simor. Principis-primatis Regni Hungariae Archi-episcopi Strigoniensis. Secundum cognomina auctorum descriptus. Strigonii (Esztergom), 1887, Buzárovits Gusztáv., 1590 p. Papírkötés, megviselt állapotban, borító nélkül, egy-két lapon lapszéli folttal, 1590 oldal szakadt viseltes.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.