Arany János össze munkái I-V. (Négy kötetbe kötve, teljes sorozat.) I. Kisebb költeményei. II. Elbeszélő költeményei. III. Elbeszélő költeményei. IV. Műfordításai. V. Prózai dolgozatai. Rendezte és gondozta Dr. Voinovich Géza. Bp.,(1924),Franklin, 232 p.+2 t.+235+357+356+382 p. Kiadói festett, dúsan aranyozott piros egészvászon-kötés, az V. kötet elülső szennylapja és előzéklapja foltos, az I. kötetből a címkép hiányzik, de alapvetően szép állapotban.
Ponson du Terrail: Egy király ifjúsága 1-8. kötet.
Egy király ifjusága I-III. kötet:
1. A szép aranyművesné.
2. A navarrai herceg szerelmei.
3. A flórenci méregkeverő.
A két Henrik harca I-III. kötet:
1. A négy alsó szövetsége.
2. A meudoni fehér ház.
3. Szent-Bertalan-éj.
A Valois család tragédiája I-II. kötet:
1. Montpensier hercegnő.
2. A király-gyilkosság.
Fordította: Dr. Endre Dénes.
Bp.,[1928],Palladis Rt., 255+1+296+287+320+303+271+304+320 p. Kiadói aranyozott díszes egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett felső lapélekkel. Szép állapotban.
[Pierre Alexis de] Ponson du Terrail: Az Éj Lovagjai I-III. (Hat kötetben.) I.rész I.-II kötet: Egy trón lépcsői. II. rész I-II. kötet: A király apródja. III. rész I-II. kötet: Bavolet. Fordította Mártonffy Frigyes. Pest, 1871, Fülöp György-Friebeisz Ferenc, 272+288+169+156+256+264 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, néhány kisebb folttal, de alapvetően jó állapotban. Második kiadás.
[Pierre Alexis de] Ponson du Terrail: Egy király ifjusága II-VI. kötet. (Hat kötetben.) II. rész I-II. kötet: A navarrai király kedvese. III. rész I-II. kötet: A szép Nancy csinyjei. IV. rész I-II. kötet: A vörös alsó kalandjai. V. rész I-II. kötet: A szerelem hatalma. VI. rész I-II. kötet: Szent Bertalan éje. Fordította Mártonffy Frigyes. Bp.,1868, Kertész József,231+240+163+151+178+186+200+208+224+312 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány kisebb folttal, a II. könyv II részében a 31-34. oldalaknál két lap kijár, V. könyv II. részében a 208. oldal sérült, az I. kötet I-II. rész (az első könyv) hiányzik, névbejegyzésekkel, névbélyegzőkkel ugyanattól a személytől. Első kiadás.
[Pierre Alexis de] Ponson du Terrail: Rocambole visszatérése I-VI. kötet. (Két kötetben.) Fordította Mártonffy Frigyes. Bp.,1876-1877, Kertész József, 192+192+190+190+190+190 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. A VII-IX. kötet.(harmadik könyv) hiányzik. Első kiadás.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Sajtó alá rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly. Teljes kiadás. Budapest , 1870, Méhner Vilmos, 1 t. (címkép)+355+415+420+382 p. A négy kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, márványozott lapélekkel, az I. kötet címlapja és az azt követő lap kissé szakadt, ettől eltekintve szép példány.
[Fortuné ] Du Boisgobey: A piros rózsa lovagjai 1-3. kötet. (Egy kötetben.) Fordította: F.H. Mariska. Bp.,1878, Bartalits Imre, 192+179+201 p. Később átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, némileg sérült gerinccel, kopottas borítóval, de alapvetően belül jó állapotban. Ritka. Aukción nem szerepelt.
Bezerédy Gergely versei. Buda, 1836, M. Kir. Egyetemi Betűivel, 2+124 p. Átkötött modern egészbőr-kötés, az eredeti papírborítót a kötéstáblákra kasírozták, a címlap hiányzik, a 124. oldal kissé sérült, kissé foltos lapokkal.
Kolligátum, hét különféle munkából, közte ritkaságok is:
Szana Tamás: A két kisfaludy. Bp.,é.n., Aigner Lajos, 119+1 p.
Kerékgyártó Elek: Tompa Mihály költészete. Bp., 1879, Aigner Lajos, 151 p.
Bayer Ferenc: Czuczor Gergely élete és költészete. Bp.,1879, Aigner Lajos, 208 p.
Abafi Lajos: Mikes Kelemen. Bp., é.n., Aigner Lajos, 208 p.
Szigligeti Ede: Nemzeti Színházi Képcsarnok. Corvina Szépirodalmi Könyvtár. Pest, 1870, Corvina Könyvkiadó Társulat, Kertész József-ny., 128 p. Ritka! Egyetlen kiadás.
(Francois) Guizot: Washington. Az Amerikai Egyesület Államok Köztársaságának megalapítása. Franciából fordították: Gyerőfy Gyula, és Szabad Imre. Pest, 1851, Emich Gusztáv, 116 p. Első magyar kiadás. Ritka! Benne George Washington búcsúbeszédével.
Dr. Váradi Antal (szerk.): Aesthetica dióhéjban. Az orsz. színészeti tanoda növendékeinek használatára.
Bp., 1881, Ijf. Nagel Otto, 46 p.
Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, de belül jó állapotban, névbejegyzésekkel.
Benedek Elek: Katalin. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1910, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel.
E. Csurgói Rózsi - Eszes István: Turáni napmesék. 1. rész: A világ teremtése. Bp., 1938, szerzői. Eszes István dedikációjával. Későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.