Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-IV.+IV. kötet. Szerk.: Szabó T. Attila. Bukarest, 1975-1984, Kriterion. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval.
Hueber, Viktor: Kaisertum Ungarn. Ein Wort zur Entwirrung der politischen Lage im heutigen Österreich-Ungarn. Prága, [1903], K. Reyl. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
Dr. Acsay István: Latin szöveggyűjtemény az iskolai auktoroktól rögtönzött fordítások gyakorlására. Bp., 1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, egy-két helyen aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, magyar és latin nyelven.
Balassi Bálint-Dobokay Sándor: Campianus Edmondnak tíz okai. Az 1607. évi bécsi kiadás hasonmása. Bp., 1994, Universitas Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. Megjelent 600 példányban. Csonka Ferenc (1916-2000) irodalomtörténész, műfordító, klasszika-filológus által dedikált példány! A könyvben megtalálható Balassi Bálint utolsó műve, Campianus hitvitájának fordítása, az eredeti latin szöveg prág...
Szabó Dezső: Kritikai füzetek. II. füzet: Az út - előre. A belső válság megoldása felé. Bp., 1929, Boór Bálint, 47 p. Átkötött egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Illés Árpád Emlékkönyv. 2005, Orpheusz. Összeállította: Illés Eszter, benne az ő dedikációjával, Garas Klára (1919-2017) művészettörténész, múzeumigazgató részére dedikált példány!. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Pataki József: A magyar színészet története 1790-1890. Bp., 1922, Táltos. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az eredeti borító és a címlap kijár. Péchy Blanka (1894-1988) színésznő magánkönyvtári bélyegzőjével.