Anton Ferdinand von Geissau: Chronologische Lebensbeschreibung der Päbste: vom H. Petrus an bis Pius VI. Wien, 1782, Sebastian Hartl. Német nyelven. Félbőr kötésben, kissé kopottas kötés, a végéből hiányzó lapok / In German. Half-leather binding, some missing pages
Szalay István: Elméleti lélektan. Sárospatak, 1865, Forster R. a Ref. Főiskola betűivel, 100+4 p. Korabeli félvászon kötés, a borítója kopottas, a gerince kissé sérült, a címlap kijár, a lapok foltosak. Szalay István (1816-1878) szentesi református lelkész, filozófiai író, MTA tag munkája. Első kiadás.
Wass Ferenc: Az erdélyi latin szertartásu kath. megye helyhezkedése a fölkelt katholikus egyházban. Emlékirat. Kolozsvárt, 1868, Róm. Kath. Lyc.-ny., 51 p. Átkötött papírkötés, viseltes állapotban, hiányos címoldallal, foltos lapokkal. Wass Ferenc törcsvári lelkész írása a törcsvári iskola javára.
Makula-nélkül-való tükör, melly az üdvözítő Jézus Krisztusnak és szent szülőjének életét, keserves kínszenvedését és halálát adja elő. Buda, 1872, Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Tizedik kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, két restaurált és (97/98. és 207/208. oldalak.) két javított oldallal (103/104., 105/106. oldalak.).
Kemenes Ferenc: Isten és az ember. Veszprém, 1891, Kompolthy T. "Petőfi" Könyvnyomdája, 339+201 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az elülső szennylap és a címlap meglazult, márványozott lapélekkel.
Prohászka Ottokár: Föld és ég. Kutatások a geologia és theologia érintkező pontjai körül. Esztergom, 1912, Buzárovits Gusztáv. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes állapotban, ragasztott borítóval, laza kötéssel.
Szegedi A. Kilit (Szegedi Kilit Antal (1816-1888): A messiás. Antilogiaul Renán "Jézus Életére"-re. Kecskemét, 1884, Tóth László, XXVIII+469 p. Félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.