Evangelische deutsche Original-Bibel, das ist die gantze heilige Schrift Altes und Neues Testaments ... 1-2. köt. Züllichau [Sulechów], 1740-1741, Gottlob Benjamin Frommann. Héber, görög és német nyelven. Javított, kicsit kopott bőrkötésben, karton tékában, jó állapotban. / In Hebrew, Greek, and German. Restored leather binding, in good condition
Sipos József: A szatmári református egyházmegye 40 éves története. A Sipos József életére és működésére vonatkozó részt írta Török József. Bp., 1941, Balázs István Könyvnyomdája, III+429+456 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel. Dr. (Huszti) Gaál Endre államtitkár, a szatmári református egyházmegye gondnoka, FKgP alapító tag, országgyülési képviselő, általi ajándékozási soraival a n...
P. Didon: Jézus Krisztus I-II. Ford. Kiss János és Sulyok István. Kiadja Kiss János. Bp., 1892, Pallas. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásokkal a borító sarkain, és a gerinceken, II. kötet gerincén kis sérülésekkel, az I. kötet címlapja kijár, egy kihajtható térképmelléklet hiányzik, a Szent István Társulat pecsétjével, Erdősi Károly (1873-1945) ír...
XI. Pius pápa apostoli körlevele a filmszínházakról. (Vigilanti Cura.) Jegyzeteket írta: Dr. Alaker György. Bp.,1941, Actio Catholica. Kiadói papírkötés.
Kolligátum 3 különféle vallási munkából: Freppel: Kritikai bírálata Renan Ernő által írt Jesus életének. Fordította: Gyarmathy János. Pest, 1864, Emich Gusztáv. Jais Egyed: Mi a legfontosabb szülők, nevelők az ifjúság felügyelői különösen pedig lelkészekre nézve? Fordította, a szerző életrajzával, s jegyzettekkel ellátta: Toldy László. Bécs, 1868, Fordító Sajátja,(Bécs Holzhausen Adolf-ny.) Roh J...
Szent Biblia. Fordította: Károli Gáspár. Berlin, 1859, Trowitzsch és Fia, 828+276 p. Díszes egészbőr-kötésben, rossz állapotban, kopott, sérült borítóval, kopott gerinccel, sérült, javított kötéssel, foltos lapokkal (466-467. oldalak, lapszélek), az elülső szennylap szakadt, hiányos, a 465/466 oldal szakadt.