Kemény Mária-Váliné Pogány Jolán: A Magyar Tudományos Akadémia palotájának pályázati tervei. Katalógus és források. Bewerbungspläne für den Palast der Ungarischen Akademie der Wissenschaften. Katalog und Schriftquellen. Szerk: Szabó Júlia. Bp.,1996, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete. Fekete-fehér képekkel illusztrációkkal, német nyelven. Kiadói papírkötés.
Charles de Tolnay: Michelangelo. Mű és világkép. Fordította: Beke László, Mojzer Miklós. Bp.,1975,Corvina. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vezető a Magyar Nemzeti Múzeum történeti osztálya kiállított gyűjteményeiben. Összeállította Varjú Elemér. Bp.,1929, Magyar Nemzeti Múzeum, 87+IV p.+XLVIII t. (fekete-fehér képtáblák.) Átkötött félvászon-kötés.
Nádai Pál: A lakásberendezés művészete. Budapest, é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Gazdag képanyaggal. Kiadói félbőr kötésben, a gerince sérült. Fanemek, bútorstílusok, szőnyegfajták c. melléklettel.
Magyar református templomok I-II. kötet. Szerk.: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, 8+734 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Körner, Éva: Gyula Derkovits. Bp., 1979, Corvina. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, kissé kopott, kissé szakadt a papírborító gerince, francia, angol és német nyelven./ Paperbinding, in paper cover, with little bit worn paper cover, in French, English, and German language.