Dr. Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek. IV. kötet. Cukorbetegek étrendje. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp.,é.n., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
Gombaismeret, forgalmazás, ellenőrzés a nagygombák biológiai és termőhelyismereti alapjaival 1-2. kötet. Szerk.: Dr. Terpó András. Bp.,1983, Kertészeti Egyetem. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Sebestyén Endre: A selyemhernyó tenyésztése. Bp.,1957, Mezőgazdasági Kiadó, Kossuth Nyomda. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal,(közte egy kihajtható ábrával), fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, jó állapotban. Megjelent 1150 példányban. Ritka!
Dr. Ormándy Miklós: Növénytan a gimnáziumok IV. osztálya számára. Bp.,1910, Franklin-Társulat. Második-kiadás, 222 p.+XII t. Színes táblákkal. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
Rácz Sándor: A homoki szőlőművelés. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 1. Bp.,1901, Pallas, 103+8 p. Második, teljesen átdolgozott és kibővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az átkötéskor az elülső borítót felhasználták.
Soós István: Borászati mikrobiológia. (Borgazdaság I. kötet II. rész.) Bp., 1954, Mezőgazdasági. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Dr. Gazdag László: A bor- és az üdítőital-gyártás alap- és segédanyagai. Élelmiszeripari szakmunkáskönyvtár. Bp.,1982, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Pali Bácsi: A kis konyhakertész. [Falusi könyvtár 43.] Bp., 1891, Franklin-Társulat, 116 p. Átkötött egészvászon-kötés, foltos, intézményi bélyegzővel.