Schema officialium totius inclytae insurrectionalis militiae anno 1797. per regnum Hungariae, Dalmatiae, Croatie et Sclavoniae.... Budae, 1798. Typis reg. universitatis. 67 l. 1797-es állapot: a magyar királyság katonai haderejének név- és címtára vármegyei beosztásban. Fűzve, korabeli papírborítóban.
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Budapest, é.n. [1933], Franklin-Társulat, XVI+484+506 p. Képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
vitéz Mándoky Sándor, Faragó László: Magyar Frontharcos Mozgalom. Megjelent az Országos Frontharcos Szövetség erkölcsi támogatásával a tizedik jubiláris országos frontharcostalálkozó alkalmából. Bp., 1938, Merkantil-Nyomda, 740 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, nemzeti színű szalaggal díszített egészvászon kötés, megviselt állapotban, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé fol...
A tízhónapos tragédia. 1944. március 19.-1945. január 20. Első és második rész. Hogyan következett el 1944. március 19.? Mi történt Berchtesgadenben? A budapesti események a Szótjay kormány kinevezéséig. Bp., 1945, Gábor Áron Könyvkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, a könyvtest kijár a borítóból, de maga a füzet jó állapotban.
A kis hadvezér. Összeállította Sztrókay Kálmán. Bp., (1940), Rózsavölgyi és Társa. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső kötéstáblát az átkötéskor részben felhasználták.
Szolnoky Gerzson: Háborús idők imádságos könyve. Hadbavonult katonák és azok családjai számára. Debrecen, 1916, Hegedűs és Sándor, (Debrecen Városi Ny.), 160 p. Nyolcadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a szennylapok hiányoznak, az első 8 lapon alsó sarkainál sérüléssel, hiánnyal. Ritka.