Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel.
Dreyfus Alfréd: Öt év életemből. Szenvedésem az ördögszigeten töltött rabságom alatt. Dreyfus sajátkezű rajz- és kézírásaival. Fordította: Zigány Árpád. Bp.,1901, Magyar. Keresk. Közlöny. II. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Erdélyi városképek - Kolozsvár, Enyed, Nagyvárad, Marosvásárhely, Brassó. Bethlen István előszavával. Bp., 1936, Révai. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
Dr. Völgyesi Ferencné: Újra itthon. Tanulmányút Amerika és Európa 17 államán keresztül a háború kitörésének izgalmai között. Lélek és természettudomány XXIII. sz. Bp., 1939, Hornyánszky Vikor. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötés. Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1960) és neje dedikációval Wolf Emil (1886-1947) vegyészmérnök, vezérigazgató részére szóló dedikációval.
Budapest műemlékei. Írták: Gárdonyi Albert, Csányi Károly, Kuzsinszky Bálint, Foerk Ernő, Szőnyi Ottó, Kertész K. Róbert, Lux Kálmán, Lechner Jenő. Szerkesztette: Lechner Jenő. Bp.,1925, Budapest Székesfőváros és Műemlékek Országos Bizottsága,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.), VIII+255 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel. Egészoldalas és szövegközti, köztük számos forrá...