Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Második kiadás (1-2 kötet). Új dolgozat (3-6. kötet). Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a borítók és a gerincek kissé kopottasak, a II. kötet gerince kissé sérült, de belül jó állapotban, festett lapélekkel.
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott egészvás...
Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben. Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.
Budapest történetének okleveles emlékei I. kötet (1148-1301.) Monumenta diplomatica civitatis Budapest. Tomus Primus. (1148-1301.) [Unicus.] Csánky Dezső gyűjtését kiegészítette és sajtó alá rendezte Gárdonyi Albert. Bp., 1936, Székesfőváros kiadása, XIX+384+4 p.+XII t. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, latin és magyar nyelven, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon. Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
Egyetemes történet I-IV. Szerk.: Hóman Bálint, Kerényi Károly, Szekfű Gyula. Bp., 1991, [Athenaeum. Az [1935]-1937. évi kiadás (Bp., Révai) reprintje. Kiadó, kissé kopottas, sérült gerincű félbőr (műbőr) kötésben, egyébként jó állapotban.
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból I-III. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. II. kötet: A villafrancai béke után. III. kötet: A remény és csapások kora 1860-1862. Bp., 1880-1882, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerincekkel, néhol foltos, a III. kötet 742-743. oldalak...
Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp.,[1929], Genius, 594+2 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval. Első kiadás.
A Magyar Sajtó Évkönyve 1936. Szerk.: Sziklay János, Szász Menyhért. Bp., 1936, Hungária Lloyd Lapkiadó. Kissé kopott, aranyozott kiadói félbőr kötésben.
Madaras Jenő: Hamvazószerda. Műegyetemisták a drezdai tűzviharban. A műegyetemisták 1944.decemberi kitelepítésének és drezdai, majd bajorországi viszontagságainak története egy szemtanú élményei alapján. Bp.,1993, Mikes. Kiadói papírkötés, foltos.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.