Carlyle: A francia forradalom története I. kötet: Fordította: Baráth Ferenc. Bp.,é.n., Révai. Második kiadás. Aranyozott egészvászon-kötés, a hátsó szennylapon ceruzás jegyzettel.
Bubryák István: Pipás Pista talán igaz története. Emléktöredékek monológként. Szeged, 2013, Bubryák Stúdió. A szerző dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.
Schmitz, Philibert: A bencések civilizációs tevékenysége a XII-től a XX. századig. 1. köt. Pannonhalma, 1998, Bencés Kiadó (Rendtörténeti füzetek 2.). Papírkötésben, jó állapotban.
Dr. Bendefy-Benda László: Magyar föld II. kötet: A magyarföld szerkezete. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedició Országos Bizottsága, (Elbert és társa-ny.), 208 p.+4 t. (kihajtható térkép.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, történelem témában, 4 db: Hankó Ildikó-Kiszely István: A nádori kripta. Szekszárd,1990, Babits. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Heiszler Vilmos-Szakács Margit-Vörös Károly: Photo Habsburg, Frigyes főherceg és családja. Bp.,1988, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, sok képpel, jó állapotban. Gonda Imre-Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelensé...