Barátosi Balogh Benedek: Séta a világ körül. Szerk.--. Bp.,(1907),Magyar Kereskedelmi Közlöny, 480 p. Gazdagon illusztrálva, képekkel, térképpel, litho elülső szennylappal. Kiadói, díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon kötésben, kissé kopott, kissé foltos szecessziós borítóval.
Bán Péter (szerk.): Heves megye történeti archontológiája (1681-) 1687-2000. A Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 14. Eger, 2011, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Budapest Bilderbuch. Mit 199 Abbildungen und einem Anhang. Geleiwort von Vilmos Kovácsházy. Zusammengestellt durch Dr. István Genthon und Jenő Nyilas-Kolb. Ungarische Städte Ungarische Landschaften. II. Band. Herausgegeben von Jenő Nyilas-Kolb. Bp.,[1933], Béla Somló Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, német nyelven, a képeknél magyar, német, angol...
Dr. Vitális István: Magyarország szénelőfordulásai. 88. ábrával, 13 táblával és 1 térképpel. A M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Kara Könyvkiadó Alapjának Kiadása. Sopron, 1939, Röttig-Romwalter Nyomda Rt., VII+407 p. Korabeli egészvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal, intézményi bélyegzővel.