Cumania V. Ethnographia. Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. Szerk.: Horváth Attila, Solymos Ede. Kecskemét, 1978, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Igazgatósága, (Petőfi Nyomda-ny.), 458 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számos érdekes írással, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Megjelent 1110 példányban.
Cumania VI. Historia. Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. Szerk.: Horváth Attila, Orosz László. Kecskemét, 1979, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Igazgatósága, (Petőfi Nyomda-ny.), 455 p. Kiadói papírkötés. Számos érdekes írással, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Megjelent 1000 példányban.
Cumania 9. Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Évkönyve. Szerk.: Dr. Bánszky Pál-Dr. Sztrinkó István. Kecskemét, 1986, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Igazgatósága, (Petőfi Nyomda-ny.), 528 p. Kiadói papírkötés. Számos érdekes írással, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, több nyelven. Megjelent 1000 példányban.
Cumania 10. Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Évkönyve. Szerk.: Dr. Bánszky Pál-Dr. Sztrinkó István. Kecskemét, 1987, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Igazgatósága, (Petőfi Nyomda-ny.), 592 p. Kiadói papírkötés. Számos érdekes írással, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Megjelent 1000 példányban.
Lambrecht Kálmán: A Mount Everest ostroma. A Hat világrész. Utazások és felfedezések. XVIII. kötet. Bp., 1924, Világirodalom Könyvkiadóvállalat-Weiler és Társa. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés.
Uxa József: A budavári királyi kápolna s a "m. kir. udvari és várplébánia" története. Bp.,(1934), Stephaneum Nyomda Rt., VIII+278+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Ricordo di Pompei. 31 fotóval. Olasz, francia, angol, és német feliratokkal. Leporellófüzet, egy lap hiányzik, egy javított, a fotók elváltak a kötéstől. Ricordo di Bologna. 32 fotóval. Olasz, francia, angol, és német feliratokkal. Leporellófüzet, kissé kopott borítóval.