1958 Részvétnyilvánító levelek Bán Tibor (?-?) egyetemi docens és felesége, Bán Zsuzsa részére, többek között Pogány Frigyes építész-művészettörténésztől és Laurin Luchner művészettörténésztől, összesen 6 db
1958 Berecz Ottó győröcskei tanító és zenész 1916-1919 közötti orosz hadifogságban készített zongoráiról szóló fényképeket és cikkeket tartalmazó reprodukciók 3 kartonra ragasztva, Ádám Jenő (1896-1982) zeneszerző, szintén egykori orosz hadifogoly 12 soros eredeti kézírásos aláírt ajánlásával
cca 1960 Magyar Birkózó Szövetség sportfegyelmi testületeinek anyaga. Fegyelmi ülések iratanyaga több sportoló ügye és a fegyelmi szabályzat. kb 40 oldal
1961 Azonosítatlan rövidfilm eredeti tekercse. Készítették: Gábor József, Janovics Sándor, Simon László, Szerepel benne többek között Balogh Irén. Az stáblista első fele hiányzik. Két kis darab a stáblisttából elvágva. / 1961 Unknown Hungarian short-movie.
Berecz Ottó győröcskei tanító és zenész 3 gépelt oldalas, 1960-ban írt észrevételei az 1880-1914 közötti időszakról saját és mások visszaemlékezései alapján, érdekes helytörténeti írás Győröcske és Záhony körzetéről
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. "Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai" címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
Julius von Pia (1887-1943 ) osztrák geológus, paleontológus, saját kézzel írt levelezőlapja Szörényi Erzsébet (1904-1987) geológusnak és az ő válasza / Autograph letter of Austrian geologist Julius von PIa to his Hungarian colleague. And her reply.