Gróf Bethlen Miklós önéletírása. Szemelvények. Kiadta Dr. Károlyi János. Magyar Könyvtár 690-691. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 99 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, a gerince sérült, ragasztott.
P. Cornelius Tacitus: Fordította és bevezetéssel ellátta: Tonelli Sándor. Magyar Könyvtár 279. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 37+2 p. Kiadói papírkötés, a borítók elváltak a könyvtesttől.
Plutarchos: Caius Iulius Caesar. Fordította: Dr. Kacskovics Kálmán. Magyar Könyvtár 346. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 78+2 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.
Arany János: Toldi. Költői elbeszélés. Magyar Könyvtár 69-70. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., (Hornyánszky V.-ny.), 76 p. Kiadói papírkötés, a borítója szakadt, az elülső borító elvált a könyvtesttől, ragasztott.
Giovanni Verga: A farkas. Drámai jelenetek két felvonásban. Fordította: Radó Antal. Magyar Könyvtár 194. Bp.,(1900), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 54+2 p. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, szakadt, sérült, kissé hiányos borítóval, a lapok szélein egér rágta nyomokkal, felvágatlan lapokkal.
3 db a Magyar Könyvtár sorozatból: Balassa Bálint válogatott költeményei. Életrajzzal bevezette és jegyzetekkel kísérte Erdélyi Pál. Magyar Könyvtár 186. Barlám és Jozafát legendája és a Bod-kodex egy példája. A kódexek szövegéből bevezetéssel és jegyzetekkel kiadta Katona Lajos. Magyar Könyvtár 136. Quida: A kis tolvaj és egyéb elbeszélések. Fordította: Marosi Ilona. Magyar Könyvtár 274 p. Bp....
Tolnai Mihály: Szent had azaz a lelki s testi szabadságokért fegyvert vont vitézek tüköre - Kolozsvár 1676 - (A reformáció és ellenreformáció evangéliumi keresztyén (református és evangélikus) egyházi írói VI.) Bp.,1937, Bethlen-Nyomda Rt., 64 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító kissé szakadt. Ritka.
Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete I. kötet. Sajtó alá rendezte dr. Lázár Piroska leánygimnázium ifjúsága. Magyar Irodalmi Ritkaságok 51. sz. Bp.,(1940), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.