2 db mesekönyv-Molnár Ferenc: A kékszemű. Bp., 1957, Magvető; Hauff, Wilhelm: A kis Mukk. Niederwiesa, Verlag Karl Nietzsche. Kiadói félvászon és kartonált kötés, kötetenként változó állapotban.
Az Érdekes Újság Könyvtárának 2 kötete: Erdős Renée: Norina. Kabos Ede: Az eleven kulcs. Bp., én., Érdekes Újság, Légrády-Testvérek. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német, német és magyar zsebszótár. Pest, 1857-1858, Heckenast Gusztáv,(Landerer és Heckenast-ny. Félvászon-kötésben, rossz állapotban, viseltes borítóval, sérült kötéssel, az I. kötet borítója szétvált a 208-209. oldalnál, a II. kötet borítója elvált a könyvtesttől, foltos lapokkal, magyar és német nyelven. Szepesszombati tulajdonos névbejegyzésével.
Vegyes angol nyelvkönyvek és szótár tétel, 2 db: Dr. Horányi Károly: Képes angol nyelvkönyv gyermekeknek. Bp., 1967, Tankönyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Magyar-angol, angol-magyar útiszótár. Bp.,1972. Terra.
Vegyes német nyelvkönyvek és szótár tétel, 3 db: Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve. Fordította Adamik Lajos. Dr. Báder Dezső-Könings Félix-Markó Ivánné-Radnai Ferencné: Német társalgási és külkereskedlmi nyelvkönyv. Halász Előd: Német-magyar kéziszótár. Bp.,1969-1991, Akadémiai Kiadó-Közgazdasági és Jogi-Holnap. Különféle kötésben,változó állapotban. A Halász Előd kéziszótár rossz, széteső ...