Kis enciklopédia. A tudományok és művészetek összefoglalása. Szerk.: Dormándi László. Bp.,é.n., Pantheon. Második, változatlan kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.
Makkai János: Szép közélet. Bp.,é.n., Singer és Wolfner, Pesti Lloyd Nyomda. 194+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Singer és Wolfner ajándék kötete bejegyzéssel.
Tompa Mihály összes költeményei. I-IV. kötet. Rendezték barátai, Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp. 1870. Franklin-Társulat. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott gerincű egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a borítók és a gerincek kopottasak, a kötéstábla sarkai sérültek.
Walt Disney: Mountaineering Mickey. London-Glasgow, 1937, Collins Clear-Type Press, (Collins Sons and Co.-ny.),75 p. Fűzött papírkötés, rossz állapotban, hiányzó borítóval, sérült, hiányos címoldallal, a fűzése,kötése sérült, részben szétvált. Walt Disney egészoldalas és szövegközti illusztrációival, angol nyelven./ Paperbinding, in poor condition, in English language.
Jókai Mór: Észak honából. Szélcsend alatt. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott gerince és a hátsó borítója.
A Kisfaludy-Társaság évlapjai. Új folyam. Huszonegyedik kötet. 1885-86 és 1886-87. Bp., 1887, Franklin-Társulat,IV+395. Korabeli kartonált papírkötés, sérült hiányos gerinccel, kopottas borítóval, de belül jó állapotban. Felvágatlan példány.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, kiadói karton-tokban, jó állapotban.