Ágoston Vilmos: A kisajátított tér. A nemzeti képzelet Doru Munteanu és Wass Albert műveiben. Bp.,2008, EÖKK. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés.
József Jolán: A város peremén. A címlapot Szecskó Tamás, az illusztrációkat Reich Károly rajzolta. Bp., 1952, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, hiányzó szennylappal, de belül jó állapotban.
Harkányi Ede: Babonák ellen. Kísérlet az erkölcsi világ gazdasági alapjainak meghatározására. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1907, Grill Károly. Korabeli egészvászonkötésben.
Szász Károly kisebb műfordításai. Német francia, angol s vegyes költőkből. Magyar családi könyvtár. Bp., 1873, Ráth Mór, VII+246 p. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik K. Könyvkötő-féle kötésben. Szép állapotban.
Ágyúdörgés között. Történeti elbeszélések a régi időkből. Juszkó Béla képeivel illusztrálva. Hazafias Könyvtár IV. kötet. Szerk.: Gaál Mózes. Bp.,é.n., Stampfel. Második kiadás. Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, kis kopással, de alapvetően jó állapotban. A magyar ifjúságnak írták Szerelemhegyi Tivadar, Solymossy Sándor, Bánfi János, Tábori Róbert.
Az élet könyvei sorozat öt kötete: Szabó László: Magyar festőművészet. Fieber Henrik: Modern művészet. Gineverné Győry Ilona: Angolok. Izsóf Alajos: Túl a nagy vizeken. Trikál József: Egység felé. Bp.,1914-1916, Élet. Kiadói egészvászon sorozatkötésben.