Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 451

16085.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Veres Péter: Parasztsors-magyar sors. Bp.,é.n., Magyar Élet, 87+9 p. Kiadói papírkötés, sérült, javított kötéssel, szakadt címlappal.
16086.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Bertalan Tivadar két könyve:  A mindenség púpja. (Hármaskönyv, a szerző képeivel.) Szatirikon könyvek 1.  Hangok a papírgalacsinból. (A "szellemtések" anyagával.) A szerző rajzaival. Bp.,1997-2005, Alterra-Agroinform.  Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Bertalan Tivadar (1930-) dedikációival.
16087.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

16088.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Beöthy Zsolt (szerk.): A magyar nemzeti irodalom történeti ismertetése I-II. kötet. A legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Kisfaludy Károlytól mostanáig. Bp., 1890-1897, Athenaeum. Hatodik, bővített és javított kiadás és hatodik, kiegészített kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon kötésben, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, ex-libris-szekkel. Jó állapotban.
16089.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,88
12,00

16090.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

16091.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Myriam Harry: Jeruzsálem meghódítása I-II. kötet. Fordította: Sebestyén Károlyné. Otthon könyvtára. Bp.,1908, Phönix, (Jókai Könyvnyomda-ny.) Kiadói aranyozott szecessziós egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg Műintézete-kötése, kissé kopott borítóval, gerinccel.
16092.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

A magyar élet képeskönyve 1928. Ajándék a "Nemzeti Újság" és az "Uj Nemzedék" előfizetőinek. Bp.,1928, Központi Sajtóvállat, Pallas Rt.-ny. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerince kissé szakadt, a borítója részben elvált a könyvtesttől.
16093.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

A forradalmi Ady. Szakasits Árpád előszavával. A versek és cikkek kiválasztását Erdődy János és dr. Szalai Sándor végezte. Az eredeti borító Berény Róbert grafikája. Bp.,(1945),Népszava, (Hungária Nyomda Rt.-ny.), 227 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, de kijár a könyből, kopottas borítóval.
16094.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Vajthó László: Magyar idézetek könyve. Bp., 1942, K.M. Egyetemi Ny. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítással.
16095.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Szabó Dezső: Nincs menekvés. h.n., é. n., Genius. Kiadói egészvászon kötésben.
16096.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft