Pauler Ákos: Aristoteles. Filozófiai Könyvtár 1. kötet. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., 1922, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 153+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az utolsó két lap javított, az eredeti papírborítót az elülső szennylapra kasírozták, egyébként jó állapotban.
Friedrich Nietzsche: Fr. Nietzsche levelei 1863-1889. Richard Öhler nyomán kiszemelte, fordította, és bevezette Strém István, és Beke Margit. Documenta Humana. Bp.,[1923], Fővárosi Könyvkiadó Rt. Korabeli átkötött kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal. Megjelent 100 példányban.
Dr. Kornis Gyula két műve (Egybekötve): A lelki élet ismertetése. Tekintettel a nevelés feladataira. Tanító- és tanítóképző-intézetek számára. A pszichológia és logika elemei középiskolák számára. Negyedik kiadás. Bp.,1912-1919, Franklin-Társulat, 148+171 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, néhol ceruzás aláhúzással, de egyébként jó állapotban.
Szemelvények Platonból. Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Simon József Sándor. Bp., 1910, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, ceruzás alázhúzásokkal, bejegyzésekkel, a hátsó szennylap hiányzik, magyar és görög nyelven.. Landau József Könyv- és Papírkereskedése és Antiquariumának-kötésében.
Pirchala Imre: Latin nyelvtan reáliskolák számára. Olvasmánnyal és szótárral. Bp., 1887, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár). Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták(, ezen a 1891-es évszám szerepel kiadási dátumként), az elülső szennylap hiányzik.
Görg Nándor: A német nyelv tankönyve. Nyelvtudományi könyvtár. Bécs-Lipcse, é.n., Hartleben. Harmadik, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos hátsó borítóval.
(Francis) Bacon: A Novum Organum első része. Fordította Balogh Ármin. Filozófiai Írók Tára. Bp., 1885, Franklin-Társulat, 156+1 p. Átkötött félvászon-kötés. Ritka! Első magyar kiadás.