Dr. Schaefer Oszkár: A szülészet atlasza II. kötet. A szülészeti diagnosztikának és therápiának boncztani atlasza. Fordította Dr. Bäcker József. Lehmann-féle Orvosi kézi atlaszok II. Bp., 1897, Singer és Wolfner, VIII+233 p.+55 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik K. könyvkötészetéből, színes, litografált egészoldalas illusztrációkkal, az utolsó tábla hiányzik. Jó állapotban. Ritka!
Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. A szerzőnek a magyar kiadáshoz írt eredeti előszavával. Fordította Pór Ödön. Bp.,1907, Grill. Károly. Korabeli egészvászon-kötés, kissé foltos elülső borítóval, jó állapotban.
Dr. Fináczy Ernő: A renaissancekori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Bp., 1919, Hornyánszky Viktor, VI+289 p. Első kiadás. Kiadói javított gerincű papírkötésben.
Szülők könyve. Zimmermann Ottó Könyve nyomán átdolgozta Kőrösi Henrik. Bp., 1928, Kir. Magyar Egyetemo Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, sérült hiányzó gerinccel, de belül jó állapotban.