Romsics Ignác: Magyarország története a XX. században. Bp., 2005, Osiris. Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
John Lukács: A XX. század és az újkor vége. Fordította Barkóczi András. Bp., 2006, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban, jó állapotban.
Ludwig Friedländer: Valláserkölcsi viszonyok a római császárság fénykorában. Friedländer nyomán magyarra átdolgozta Dr. Bozóky Alajos. Nagyvárad, 1894, Szerzői kiadás,(Ifj Berger Sámuel Könyvnyomdája-ny.), 298+2 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, laza fűzéssel, az elülső kötéstábla belsején a védőpapíron hiánnyal. Ritka!
Hajós József: Az ősember a modern tudomány világításában. Bp.,1913,Rényi. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzással, de amúgy jó állapotban.
Papp József: Hagyományok és tárgyi emlékek az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Bp., 1982, ELTE. Kiadói papírkötés, megjelent 1200 példányban, benne az alapító okirat facsimile kiadásával, jó állapotban.
Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói félbőr kötés, érvénytelen gyári, könyvtári bélyegzővel, jó állapotban.