Dóczy József: Európa tekíntete, jelenvaló természeti, míveleti, és kormányi állapotjában. (Európa közönséges földleírása XII kötetben.) I-IV., X.,XI. (6 kötet.) I. Európa átaljában, Portugallia, és Spanyol Ország. II. Frantzia Ország, Helvétzia, Nagy Britannia és Iralnd. III. A' Svédi Birodalom. (Suetzia és Norvégia.) és Dánia. IV. Belgium, Hollandiával. Itáliából: Lomard-Sard-Moden-Lucca-Toscan...
Magyarország és Erdély képekben. I-IV. füzet. Szerk.: Kubinyi Ferenc, és Vahot Imre. Pest, 1853-1854, Emich Gusztáv, 4+132 p. + 2 t.(litográfia)+1 kottamell.+ 4+161 p.+3 t.(litográfia, 1 színes)+ 1 kihajt. kottamell.+4+140 p.+2 t. (fametszetek)+ 2+131 p.+1 t. (fametszet.) Számos szövegközti illusztrációval. Aranyozott egészvászon-kötés, hiányos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzés...
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+462+7+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, foltos borítóval, a térkép és ...