Budakeszi évszázadai a harmadik évezred kezdetéig. Szerk.: Kőrösiné dr. Merkl Hilda. Budakeszi, 2001, Budakeszi Önkormányzat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kissé sérüléssel az elülső kötéstáblán.
Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XXVI. évfolyam. Szerk.: Dr. Illyésfalvi I. Lajos. Bp., 1938, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, magyar és német nyelven./ Statistical yearbook of the capital city of Budapest. XXVI. Year. 1938. Half-linen-binding, with spotty and worn cover, in Hungarian and German la...
Cholnoky Jenő: Amerika. A föld és népei. I. kötet. Bp.,1917, Franklin-Társulat, VI+768 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. képpel és térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 10+214+2+6+270+2 p. Gazdag fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat, a gerinc fakó, az I. kötetből a térkép hiányzik, alapvető...
Bécs-Budapest. Műszaki haladás és városfejlődés a 19. században. Szerk.: Peter Csendes és Sipos András. Bécs-Bp.,2005, Bécsi Városi és Tartományi Levéltár-Osztrák Életrajzi Lexikon és Életrajzi Dokumentáció Intézete-Budapest Főváros Levéltára, 272 p. Számos illusztrációval. Kiadói papírkötés.
Dokumentumok Kispest történetéhez 1873-1950. Összeállította, szerkesztette és jegyzetekkel ellátta: Szabó Csaba. Budapest Történetének Forrásai. Bp., 1999, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.