D. Hermann Guthe: Palästina. Land und Leute. Monographien zur Erdkunde 21. Bielefeld - Leipzig, 1908, Verlag von Velhagen & Klasing. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térkép-melléklettel illusztrálva, német nyelven. Kiadói papírkötés./ Paperbinding, in German language.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. VII. kötet. Széchényi György, gróf. (1889-1938) főispán, országgyűlési képviselő ajándékozási bejegyzésével! Bp., 1931, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, kopott, néhány lap enyhén foltos
2 db Nagyváraddal kapcsolatos könyv: Péter I. Zoltán: Nagyvárad római katolikus templomai. Nagyvárad, 1992, Literatus. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.; Tempfli József: Horgony és vitorla. Bp., 2004, Válasz. Kartonált papírkötésben.
Szabó Margit: "...gödöllői lakos vagyok..." Erzsébet királyné a kastélyban. Gödöllő, 2002, Őfelsége Bt. Fekete-fehér és színes képanyaggal. Kiadói papírkötés.
Sas Péter: A kolozsvári Szent Mihály templom. Az előszót írta Czirják Árpád érseki helynök-plébános. Kolozsvár, 1998, Gloria Kiadó, Gloria Nyomda-ny.,128 p.+ 4 t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Sas Péter: A kolozsvári ferences templom. Az előszót írta P. Benedek András Domokos provinciális. Kolozsvár, 1999, Szent István királyról elnevezett Erdélyi Ferences Rendtartomány, Gloria Nyomda-ny., 229+3 p.+12 t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.