1672 Johann Melchior von Oeynhausen (1618-1675) halálozás tárgyában íródott latin nyelvű levele, címeres viaszpecséttel. / 1672 Letter of Johann Melchior von Oeynhausen (1618-1675) about death in Latin language, with wax seal.
1829 Kézzel írt levél kisszántói Lányi Imre (1776-1858), Ung vármegye főispánja részére, melyben egy vitás családi ügyben való közbenjárásra kérik. A levél hátoldalán Lányi Imre sajátkezű válasza, aláírásával. Ugyanott későbbi írás található, amelyben a címzést próbálták újból lejegyezni. A hajtások mentén kissé szakadozott.
1865 M. Kir. Helytartótanács körlevele valamennyi törvényhatóságnak (Nógrád vármegye, Balassagyarmat), benne számos különféle tárgyban íródott körözvénnyel, 8 sztl. lev.
1880 "Népszerű csillagászat és mértani földrajz", Paál Ferenc (1832-1903) kolozsvári tanítóképző-intézeti igazgató-tanár című kézzel írt és rajzolt ismeretterjesztő könyve, sérült félvászon kötésben
cca 1910-1940 Levelek Dáné Gyula (1887-?) festő- és iparművész hagyatékából, köztük számos a feleségének címezve: Zichy János (1868-1944) korábbi vallás- és közoktatásügyi miniszter levele a Magyar Iskola Szanatórium Egyesület támogatása érdekében, második világháborús katonai illetményfizetési igazolások (m. kir. 13. honvéd hegyivadász pótzászlóalj), személyes levelek (nagyrészt báró Ohrenstein H...
cca 1910-18 dr. Szörényi Tivadar orvos eredeti, kéziratos, megjelent közleményei, előadásai, cikkei. Kb 20 félé pszichológiai, történelmi, orvosi témákban
1918 Alfred Barriol. francia statisztikus, tudós saját kézzel megírt névjegykártyája / 1918 Autograph lines of Alfred Barriol secretary general of the French Statistic Institute