Szende Gyula: Királlyá avatás Magyarországon a vegyes korszakban 1301-1526. Doktori értekezés. Bp., Fried S.-ny., 53+2 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, hiányos gerinccel, foltos. A szerző, Dr. Szende Gyula (1869-1918) által dedikált.
Heraldica curiosa. Eine Sammlung absonderlicher Wappenbilder. Zusammengestellt von L. Rheude. 1910, Papiermühle S.-A. Gebrüder Vogt. Kiadói papírkötés, jó állapotban
Vargyas Endre: Magyar szabadságharc története 1848-1849-ben. Bp.,1879, Méhner Vilmos. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, szétesik, kijáró lapokkal, rossz, széteső állapotban.
Rózsa György: Régi várképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 20 p.+XXII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés.