Várkonyi Nándor: Sziriát oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Budapest, é.n. , Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 309 p. +16 t.. Kiadói félvászon kötés, szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva
Robert K. Wittman-David Kinney: Az ördög naplója. Alfred Rosenberg és a Harmadik Birodalom ellopott kincsei. Fordította: Bayer Antal. Bp., 2016,Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Jost Amman, Hans Sachs: Das Ständebuch. Insel-Bücherei Nr. 133. Leipzig, é.n., Insel-Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas borítóval, javított gerinccel, német nyelven. A metszetek a középkori társadalmi rétegeket mutatják be, alattuk gunyoros versikékkel./ Paperbinding, with worn cover, and repaired spine, in German language.
Grünwald Béla: A régi Magyarország 1711-1825. Bp., 1910, Franklin, XV+552 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon köté, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Magyar ipar és kereskedelem. Szerk.: Dr. Dobs László, Máriáss Imre. Budapest, 1943, Magyar Ipar és Kereskedelem Kiadóhivatala. Kiadói félvászon borítóban, kissé viseltes gerinccel, kissé kopottas borítóval.
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, kopott, foltos borítóval, az ...