Bajza versei. A költő életrajzával Toldy Ferenc által. Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, 1 t.(acélmetszetű címkép)+XXII+296 p. Negyedik, teljesebb kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, a gerince javított, kissé foltos címképpel, 114-126 oldalak között a lapok fűzése sérült, részben kijárnak,
Szerémy Zoltán: Emlékeim a régi jó időkből. Az előképet Zádor István festőművész,a rajzokat Hermann Ádám honvéd-százados, festőművész, a szerző unokaöccse készítette. Bp.,1929, Budapesti Színészek Szövetsége, (Centrum Kiadóvállalat Rt.), 1 t.+287 p.+ 55 t. (28 levélen. 1 dupla). Gazdag szövegközti kép- és rajz anyaggal. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, a gerince sérült, egy lap az illusztrációk közül kijár, néhány lapszélen kisebb folt.
Gyulai Pál: Dramaturgiai dolgozatok I-II. Bp., 1908, Franklin-Társulat. Kiadói, egységes aranyozott, félvászon sorozatkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, ex librisszel, szép állapotban
Jókai Mór: A jövő század regénye. II-III. rész. Második rész: Az örök béke. I-III. kötet. Harmadik rész: Az ítélet napja. Bp.,1873-1874, Athenaeum, 160+2+154+2+155+2 p. Első kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval. Ritka!
Fekete István: Zsellérek. Bp.(1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borító egyik sarka kopott, egyébként jó állapotban.