[Rab István] Zajzoni: Kordalok. Pest, 1860, Pfeifer Szilárd, (Jacob és Holzhausen-ny., Bécs), 4+188 p. Harmadik, bővített kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Király János (1825-1906) a Pesti hölgy divatlap alapító szerkesztőjének ajándékozási soraival.
Göre Gábor (Gárdonyi Géza): Göre Gábor Bíró Úr könyve Bp., 1925, Globus. Mühlbeck Károly szövegközti illusztrációival, kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben
Gárdonyi Géza munkái. II. kiadás. Bp., Dante Kiadás. (Az én falum, A kürt, A kapitány, Messze van odáig, Két katicabogár, Aggyisten Biri!, stb.)Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kötetenként változó állapotban.
Anatole France: Nyársforgató Jakab meséi. Keleti Antal fordító dedikálásával! Bp. 1958, Európa. 127 p. Hincz Gyula rajzaival. Kiadói félbőrkötésben. Papír védőborítóval. Szép állapotban. Tékával
A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI, Kkiiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Bp., 1958, Európa, 159 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, apró hiánnyal a geroincen.Tékával
Lucius Annaeus Seneca: Vigasztalása Márciához. Fordította Lévay József. Bp., 1874, Ráth Mór,(Fischer J. C. és Társa-ny., Bécs), 4+48 p. Kiadói kartonált papírkötés, aranyozott lapélekkel, jó állapotban.
Tacitus évkönyvei. (Annales.) Ford.: Fodor Gyula. Latin és görög classicusok fordítása és magyarázata. Pozsony,é.n.,Stampfel Károly. Átkötött kopottas félvászon-kötés, magánkönyvtári bélyegzővel.