Gróf Széchenyi István Emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Kiadja a gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság. Bp., 1904, Krammer és Erhardt Könyvnyomda, 111 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, kopott borítóval, belül jó állapotban.
Dolinay Gyula: Történelmi arcképcsarnok. Az ifjúság és a nép számára. Bp.,é.n., Otthon Nyomda. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
Dr. Szabóné Illéssy Piroska: Kis gazdasszony. Egy fiatal leányka naplójából. Bp.,1895, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, rossz állapotban, kopott, firkált borítóval, hiányzó szennylapokkal, firkált lapokkal, pár lapon folttal, kisebb sérüléssel, egy lapon (1/2. oldal) hiánnyal.
Bocskai Papp Lajos: Történeti elbeszélések. Az ifjúság számára. II. füzet. Debrecen, 1862, Telegdi K. Lajos, 90+1 p. Kiadói fűzött papírkötés, megviselt állapotban, hiányos borítóval, laza, sérült fűzéssel, foltos.
Mai Magyar Múzsa 1930. Szerk.: Vajthó László. Bp.,1930, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félvászon kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.